Wskazówki przy projektowaniu pomostu w systemie Magic Float:

 

  • System Magic Float projektuje się na bazie powtarzalnych modułów pojedynczych lub podwójnych. Podstawowy moduł wykorzystywany podczas montażu ma wymiar 50 cm x 50 cm. Konstrukcja po zakończeniu montażu zawsze będzie miała wielokrotność 50 cm. Drugim dostępnym modułem jest wymiar 100 cm x 50 cm.
  • Moduły MF II oraz moduły MF VII zostały wyposażone w zamek zazębiający się podczas montażu pomostu. Jest to rozwiązanie chronione patentem pozwalające zwiększyć sztywność konstrukcji po montażu
  • Kolorystyka jest dowolna. W standardzie produkcyjnym i magazynowym występują dostępne 4 kolory: niebieski, szary, pomarańczowy i czarny. Inne kolory realizujemy na specjalne zamówienie.
  • Wolna burta – wysokość modułu nad lustrem wody uzależniona jest od zastosowanego modelu. Do dyspozycji podczas projektowania jest moduł MF II – 40 cm lub MF VII – 26 cm. Istnieje możliwość połączenia modułów MF II i MF VII tworząc równą powierzchnię od góry. W takim przypadku od dołu stworzy się prześwit 13 cm nad lustrem wody. Wykonując na pomoście Magic Float umożliwiamy naturalne przepłynięcie nieczystości jakie mogą zbierać się płynąc z nurtem rzeki.
  • Każdy moduł Magic Float można napełniać wodą w dowolnej ilości. Spowoduje to obciążenie i naturalne podtopienie np w celu stworzenia stopni pod wodą lub płynnego zaniżenia konstrukcji z jednej lub wszystkich wolnych burt. 
  • Materiał używany do produkcji oraz wytrzymałość modułów Magic Float w ekstremalnych warunkach. Różnica pomiędzy granulatem używanym do produkcji modułów MagicFloat to wytrzymałość poszczególnych modułów na różnego rodzaju naprężenia. Granulaty z których zrobione są pomosty to granulaty najwyższej jakości i różnice pomiędzy nimi są niewielkie. Dla porównania moduł wykonany na TAISOX wytrzymuje 2000 kg rozciągania, a moduł LUPOLEN 2200 kg. Wszystkie łączniki i akcesoria produkowane są zawsze wyłącznie na Lupolenie. Jedynie moduły pływające można wykonać na granulacie Taisox.
  • Wyporność 1m2 pomostu opartego na systemie MFII ( 40 cm wolnej burty ) wynosi 360 kg/1m2, a systemu MF VII (26 cm wolnej burty )wynosi 227 kg/1m2

Cechy charakterystyczne systemu:

– system Magic Float MF II z systemem zamka wzmacniającego sztywność konstrukcji.

– wysokość wolnej burty 40 cm MF II lub 26 cm MF VII

– granulat Lupolen 5261Z lub Taisox

– kolor modułów i łączników: szary, niebieski, pomarańczowy, czarny/ złącza śrubowe w kolorze: czarnym lub białym

– moduły 50cm x 50cm lub 100cm x 50cm

– wytrzymałość na rozerwanie powyżej 2000 kg,

– Świadectwo Zgodności wydane przez Polski Rejestr Statków – PRS

Akcesoria i dodatki do pomostów Magic Float

 

  • System Magic Float umożliwia wejście bezpośrednio z plaży na pomost lub można wykorzystać do tego trap wejściowy o dowolnej długości i szerokości. Projekty trapów wykonujemy indywidualnie według zapotrzebowania i warunków użytkowania systemu. Najczęściej używanym rozwiązaniem jest trap wykonany z konstrukcji ocynkowanej ogniowo z blachą aluminiową ryflowaną jako podłoga. Trap mocowany na zawiasie do pomostu w przypadku szerokości 120 cm. mocowanie będzie do 3 szt złączy śrubowych z wykorzystaniem dystans dysków wyrównujących poziom trapu z pomostem pływającym. Popularna długość trapu mieści się w przedziale od 200 cm do 300 cm.
  • Do wyjścia z wody należy używać drabinek MF – w wersji z ocynkiem ogniowym lub wykonanej ze stali nierdzewnej. Ilość szczebli będzie dostosowana do warunków i potrzeb podczas realizacji. Wersja podstawowa wyposażona w mocowanie do krótkich łączników oraz do złączy śrubowych.
  • Balustrady wykorzystywane do projektowania występują w dwóch typach. Model SA-513 wykorzystywany do montażu od zewnętrznej części pomostu. Lina zabezpieczająca przelotowo przechodzi przez oczka balustrady na dwóch poziomach. Drugi model SA- 514 balustrady mocowana do modułów Magic Float minimum 1 rząd od skrajnego elementu. Montaż balustrady odbywa się na brzegu przed całościowym montażem z uwagi na wymagane skręcenie elementu od spodu całego systemu pływającego.